b_800_600_0_00_images_history.jpg

شرکت آذران پلاستیک در سال 1379 تصمیم گرفت تا برای اولین بار در کشور دیوارپوش و سقف کاذب تمام پی‌ وی‌ سی روکشدار تولید کند. هدف اولیه این شرکت حفظ منابع طبیعی کشور و نیز تولید محصولی با کیفیت جهت استفاده در مناطق مختلف جغرافیایی کشور بود تا در مقابل رطوبت،حرارت و برودت قابلیت بالایی داشته باشد. لذا تولید این محصول در دستور کار شرکت قرار گرفت و پس از طی مراحل قانونی و بررسی‌ های تکمیلی شرکت آذران پلاستیک در سال 1380 برای اولین بار در ایران دیوارپوش‌ و سقف کاذب تمام پی‌ وی‌ سی با روکش طرح چوب را تولید و به بازار عرضه کرد. در زمان تولید این محصول در کشور، نه تنها هیچ کارخانه‌ای در ایران این محصول را تولید نمی‌ کرد، بلکه هیچ جنس وارداتی مشابه‌ ای هم در بازار وجود نداشت.

همانطور که ورود هر محصول جدیدی به بازار چالش‌ های خاص خود را دارد، پانل های آذران پلاستیک در بدو ورود به بازار با مشکلاتی روبرو شد. بسیاری از خریداران دیوارپوش و سقف کاذب با این محصول آشنا نبودند. محصولی که مانند طرح چوب است، اما مزایای بسیار زیادی نسبت به چوب دارد؛ وزن کمتر، انعطاف پذیری، قابلیت خم کاری، سرعت نصب بالا، قابلیت شستشو، ضد حشره بودن و قابلیت استفاده در مناطق مرطوب. همین مزایا سبب شد تا به مرور تقاضا برای این محصول افزایش یابد. در کنار این امر، تبلیغات هدفمند شرکت در شناساندن محصول نقش بسیار مهمی را ایفا کرد. حضور مؤثر در تمامی نمایشگاه‌های صنعت ساختمان کشور به عنوان یکی از برترین غرفه‌ های نمایشگاه، تبلیغات در مجلات معتبر معماری و ساختمان کشور، تبیلغات شهری در اکثر شهرهای کشور و تبلیغات رادیو و تلویزیونی سبب شد که مشتریان بیش از پیش به استفاده از این محصول روی آورند.

با تاییدیه وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرکت آذران پلاستیک در حال حاضر اولین و بزرگترین تولید‌کننده دیوارپوش و سقف کاذب PVC در کشور است. به طوریکه تولید شرکت در سال 1391 نسبت به سال 1380 حدود 40 برابر شده است و تعداد کارکنان این شرکت از 11 نفر به بیش از 400 نفر رسیده است. همچنین مساحت کارخانه و فضاهای آن نیز از 1100 مترمربع به 250/000 مترمربع افزایش پیدا کرده است. 

شرکت آذران پلاستیک در حال حاضر با داشتن 50 نماینده فعال و 1200 نقطه فروش، بزرگترین سیستم فروش و نصب دیوارپوش را در سراسر کشور در اختیار دارد. 

شرکت آذران پلاستیک به عنوان مادر صنعت دیوارپوشو سقف کاذب تمام‌ پی‌ وی‌ سی کشور، از سال 1389 به دلیل کیفیت بالای محصولاتش شاهد جهش صادراتی بوده است. به طوریکه در سال 1390 به عنوان صادرکننده نمونه کشور برگزیده شد و در حال حاضر بزرگترین صادرکننده کشور در محصول دیوارپوش می‌ باشد. 

شرکت آذران پلاستیک دارای گواهینامه‌ها و افتخارات بسیار زیادی است. این شرکت اولین دریافت کننده استاندارد مدیریت یکپارچه IMS و استاندارد مدیریت شکایات مشتریان در کشور است. همچنین این شرکت تدوین کننده استاندارد دیوارپوش با تایید سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران است. بدین ترتیب برای اولین بار در کشور برای این محصول استاندارد تدوین شد. همچنین این شرکت موفق به تمدید گواهی محصول CE اروپا در سال 1391 شد و نیز در آینده نزدیک، گواهی تاییدیه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی را اخذ خواهد نمود.

بسیاری از افتخارات فوق تنها در گرو داشتن محصولاتی با کیفیت بالا است. لذا در شرکت آذران پلاستیک اولین اولویت در عمل و نه در شعار، تولید محصولاتی با کیفیت بسیار بالا است. برای حصول اطمینان از کیفیت بالای محصولات، 16 نفر به طور مستمر در واحد کنترل کیفیت بر کیفیت محصولات تولیدی نظارت دارند. محصولات تولیدی شرکت از مرغوبترین مواد اولیه تشکیل شده است. همچنین به منظور استفاده از آخرین تکنولوژی‌ های موجود در دنیا کلیه ماشین‌ آلات شرکت آذران پلاستیک تاکنون سه بار از لحاظ تکنولوژیکی به طور کامل ارتقا یافته اند، همچنین بهترین سیستم بسته بندی در کشور متعلق به شرکت آذران پلاستیک است. به این صورت که پس از قراردادن محصولات در کارتن‌ های ویژه، پوشش نایلونی مخصوص هم به آن اضافه می شود تا با بهترین شکل ممکن به دست مصرف‌ کننده برسد. علاوه بر آن، محصولات شرکت تحت پوشش بیمه مسئولیت بیمه ایران قرار دارد. با توجه به آنکه در پشت پانل‌ های شرکت آذران پلاستیک اطلاعات محصول توسط جت پرینتر درج می‌شود لذا کلیه محصولات این شرکت قابلیت رهگیری دارد و برای تسهیل این امر هولوگرام های مخصوص نیز طراحی و در بسته بندی های محصولات تعبیه شده است.

یکی دیگر از واحدهای بسیار فعال شرکت آذران پلاستیک واحد فنی است که کلیه تعمیرات و نگهداری‌ های ماشین‌ آلات و ابنیه شرکت بر عهده این واحد است. به طوریکه این واحد پس از سال‌ها تلاش دانش فنی تولید، نگهداری و تعمیرات تمامی ماشین‌ آلات شرکت را دارد و از این نظر نه تنها نیاز شرکت آذران پلاستیک، بلکه نیاز داخلی کشور را در این زمینه‌ها تامین کرده است که این خود افتخاری بزرگ برای شرکت آذران پلاستیک و پایه اطمینان مشتریان از کیفیت محصولات است. 

ایمنی کارکنان و تجهیزات، یکی از مهمترین اهداف شرکت آذران پلاستیک است. به طوریکه علاوه بر اخذ گواهینامه سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای OHSAS 18001، 12 نفر در تیم آتش‌ نشانی شرکت حضور دارند و هر ماهه مانورهای آتش‌ن شانی به طور منظم در کل فضاهای آن برگزار می‌شود. استفاده از تجهیزات ایمنی برای کارکنان و رعایت قوانین ایمنی در شرکت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

همچنین کلیه پرسنل و نیروهای اجرایی شرکت قبل و حین فعالیت در تمامی امور، دوره‌ های متعددی مانند دوره‌ های کارگاهی و سرپرستی، ایمنی، کامپیوتر، اتوماسیون، پنوماتیک و غیره را طی می‌ کنند تا کارکنان این شرکت، همواره از بهترین نیروهای اجرایی این صنعت بزرگ باشند.